V případě, že hledáte sestavu která Vám pomůže k vyplnění elektronické žádosti do systému OKnouze, zkuste postupovat dle níže uvedeného návodu: 


Způsob získání informací z programu CYGNUS 2 nebude příliš jednoduchý. 


Otevřete si sekci Statistika Výkazů


KDE? Zaměstnanci – Výkazy docházky – Operace – Statistika výkazů


Přes ozubené kolečko a výběr sloupců si můžete přidat sloupce, které budete potřebovat.

Například: Osobní číslo, Datum začátku smlouvy, Datum ukončení smlouvy, Pracovní pozice, Typ pracovního poměru, Pracovní úvazek, Fond, Dní, DOV, DO2, NEM, OČR, Výjimky - datumy


Následně si můžete vpravo nahoře nastavit období měsíců, které Vás zajímají. Tabulku si přes pravé tlačítko můžete uložit do excelu. 


Systém CYGNUS 2, je především docházkovým systém, který slouží jako podklad pro mzdový program, a proto se u nás evidují informace jiným způsobem. 


  • Dovolená:  Pozor si dejte na čerpání dovolené. Vzhledem k tomu, že došlo ke změně v zákoníků práce, evidujeme dovolenou už jen v hodinách. Je také potřeba nastavovat různá období, jako je říjen – prosinec a poté leden – únor. V případě, že nastavíte období Říjen 2020 - Únor 2021 hodiny u 
  • Nemoc: Například, nemoc u zaměstnance, který je nemocný v období od 1. ledna do 14. ledna, se zaeviduje jako 10 pracovních dní (v případě že pracuje pondělí-pátek). Ve mzdovém systému, bude nemoc evidována jako 14 kalendářních dní, tudíž mzdový program má přesnější informace co se týká podkladu pro správu sociálního zabezpečení. 


Z toho vyplívá, že informace potřebné pro tento formulář můžete čerpat ze mzdového programu. 

Neuvažujeme o úpravě v programu CYGNUS 2.


Na videu, můžete shlédnout jak si přidat sloupce do nástroje Statistika výkazů.