Od 9.2. se u certifikační autority Post Signum změnila délka generovaného klíče, který tvoří podpisový certifikát. Do té doby byla velikost klíče 2048 bitů, od 9.2.2023 se generují ve výchozím nastavení klíče o velikosti 4096 bitů. Podrobnosti a důvody této změny najdete na webových stránkách PostSignum pod tímto odkazem. 


 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Klíč o této délce nepodporují žádné podpisové karty a některé tokeny, které jste od nás v minulosti pořizovali. V případě, že vlastníte tokeny a karty, které tuto velikost klíče nepodporují, nepodaří se Vám certifikát na kartu nebo token správně nahrát. Certifikát je však v pořádku a můžete jej používat, jen je zapotřebí zakoupit od nás nové tokeny, které podporují tuto velikost klíče. 


 

Jak poznat, že se problém projevuje právě u Vás? 

 

Podpisové karty 

Certifikáty, které mají platnost od 9.2.2023 a později, nebude možné podepisovat přes podpisovou kartu. Může stát, že už při nahrávání certifikátu na kartu, dostanete upozornění, že certifikát z důvodu nedostatečné kapacity nelze nahrát. V některých případech se Vám však může podařit certifikát na kartu nahrát a problém nastane až při podepisování realizací v CYGNUSu. Pokud po označení realizace a jejím podpisu certifikátem, realizace zůstane v seznamu k podepsání, jedná se právě o problém s velikostí klíče. 

 


 

Tokeny 

Při pokusu o nahrání certifikátu na token, který tuto velikost klíče nepodporuje, se v aplikaci SafeNet zobrazí následující upozornění: 


 

 

Kapacitu si můžete zkontrolovat přímo v aplikaci SafeNet kliknutím na volbu Zobrazit informace o tokenu


 


 

Pokud je kapacita tokenu 2048 bitů, certifikát s platností od 9.2.2023 na něj nebude možné nahrát. 


 

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky


 

V případě, že vlastníte karty nebo tokeny, na které se certifikáty této velikosti nedají nahrát, kontaktujte naše obchodní oddělení, které s Vámi vyřídí objednávku nových tokenů. Kontakty najdete ZDE.