Zadání dobropisu

Změněno dne Pá, 26 Květen, 2023 v 2:42 ODPOLEDNE

Vraceli jste nějaké zboží a přišel vám za něj dobropis? Společně se podíváme na to, jak správně zadat dobropis do CYGNUSu.


KDE? Sklady - Skladové doklady

Dobropis se v CYGNUSu zadává jako typ výdejového dokladu, protože dobropisem chceme vrátit zboží. V okně Skladové doklady tedy klikneme na zelené plus a vybereme možnost Výdejový doklad.Z nabídky Druhu výdejek zvolíme Vratku příjemky cenou.Vyplníme datum, můžeme si změnit číslo dokladu či přidat číslo faktury. Pro tento doklad je nutné vyplnit dodavatele, kterému jste zboží vraceli. Pokud chcete vytvořit nového dodavatele, klikněte na zelené plus vedle nabídky.


TIP: Doporučujeme vyplnit pole Popis, abyste věděli, k čemu se doklad vztahuje, když byste se k němu někdy vraceli.Pomocí zeleného plus ve spodní části okna přidáme do dokladu vracené zboží. Zadáme si množství i cenu.Když máme zadané veškeré zboží, které chceme pomocí dobropisu vrátit, potvrdíme doklad pomocí OK. A máme hotovo! Zboží i jeho celková cena se Vám odečte ze skladu. 


TIP: Dobropis potažmo vratku příjemky cenou uvidíte i v tiskové sestavě Výkaz skladu. Stačí zatrhnout volbu Rozepsat dle druhu dokladu.


Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit