NFC nálepky u klientů v domácí péči

Změněno dne Pá, 24 Listopad, 2023 v 1:50 ODPOLEDNE

Potřebujete si ověřit, že sestra zadal/a realizace ošetřovatelské péče skutečně u klienta doma? CYGNUS Vám nově nabízí možnost využít NFC čipy, které můžete umístit přímo u klienta. Čip pak načte uživatel při realizaci péče mobilem do Mobilního CYGNUSu a vy tak máte jistotu, že klienta skutečně navštívil. OBSAH

 

Technická specifikace


Funkce je prozatím v testovacím režimu. Proto je možné ji využít pouze na telefonech s operačním systémem Android v prohlížeči Chrome. Důležitou podmínkou také je, aby daný telefon podporoval funkci NFC. Při použití musí být tato funkce zapnutá.


NFC čipy, které budete lepit u klientů doma, je nutné si pořídit. Koupit je můžete v běžných e-shopech s elektronikou, např. ZDE. Abyste zajistili správné fungování, nálepku neumisťujte na kovové povrchy.

Doporučujeme také, abyste si opatřili souhlas klientů a sester s používáním NFC čipů. Splněny by měly být následující podmínky: 


  • Do souhlasů, které máte podepsány s klientem, doporučujeme přidat větu: Evidenci ošetřovatelské péče je možno provádět elektronicky, a to za pomocí čtečky NFC čipů. Osoba čerpající ošetřovatelskou péči souhlasí s umístěním NFC čipu na vhodné místo: ANO  /   NE  (vyhovující zakroužkujte). 
  • Pokud klient odmítne NFC čip, péči mu ze zákona musíte i přesto poskytnout


Nastavení práv 


Nastavení práv může provádět pouze uživatel, který má roli 'Nastavení práv'. Kdo tuto roli má, najdete v záložce 'Správci nastavení'.


Nastavení šablony najdete v záložce Nastavení - Systém - Uživatelé a přístupová práva - Šablony práv.


 

Aby mohl uživatel přiřadit NFC čip klientovi (přes mobil), musí mít povoleno v šabloně práv právo 'NFC čipy'. 
Načtení NFC čipu ke klientovi 


Aby bylo možné identifikovat, ke kterému klientovi patří který čip, je nejprve nutné do karty klienta jeho čip nahrát. To uděláte přímo v Mobilním CYGNUSu. 


Nejprve si zkontrolujte, jestli máte zapnutou funkci NFC (pokud telefonem běžně platíte, funkci už zapnutou máte). Po přihlášení do Mobilního CYGNUSu klikněte na šipku u Terénní péče. Přejděte na záložku Klienti. V seznamu vyberte (pomocí vyhledávacího pole) klienta, kterému chcete čip přiřadit. Klikněte na Přidat klientovi NFC nálepku. Přiložte telefon k NFC nálepce. 


Pozor, každý typ telefonu může mít čtečku NFC umístěnou na trochu jiném místě. Pokud se Vám nálepku nedaří načíst, přidržte telefon u nálepky déle (až 3 sekundy). Pokud se načtení stále nedaří, zkuste telefon posunout níže nebo výše, nálepku načtěte znovu a opět déle přidržte.K čipu si můžete připsat poznámku. Například to, kde je u klienta doma umístěn. Kliknutím na Přidat se nálepka přiřadí ke klientovi. 


Načtení NFC čipu při realizaci péče 


Při realizaci péče se u naplánovaných návštěv u klientů, kteří mají nahraný NFC čip, zobrazí ikonka. Po rozkliknutí návštěvy klikněte na tlačítko se symbolem NFC nálepky. Nálepku telefonem načtěte. Standardním způsobem zaklikněte intervence, které jste u klienta provedli. U provedených návštěv, kde byla správně načtena NFC nálepka, se zobrazí zelený symbol. U návštěv, kde jste zapsali realizaci, ale nenačetli NFC nálepku, bude symbol červený. Jak zkontrolovat, jestli je ke klientovi přiřazena NFC nálepka? 

V CYGNUSu si jednoduše můžete zkontrolovat, jestli je u klienta přiřazena NFC nálepka. Klikněte na záložku Klienti - Klienti zdravotní péče. Klikněte na ozubené kolečko a zvolte Výběr sloupcůDo vyhledávání zadejte NFC a sloupec přidejte pomocí šipky. V přehledu se pak zobrazí sloupec, kde uvidíte symbol u klientů, kteří mají nálepku přiřazenou.

 

Jak zkontrolovat, jestli byla při zadání realizace načtena NFC nálepka?  

Otevřete si okno Klienti - Realizace ošetřovatelské péče. V okně uvidíte realizace zapsané vybraným pracovníkem daný den. Pokud byla nálepka správně načtena, je zobrazen zelený symbol. Pokud nálepku pracovník nenačetl, symbol bude červený


 


Realizaci si můžete zobrazit také na kartě klienta v sekci Ošetřovatelská dokumentace - Realizace ošetřovatelské péče. Bude opět obsahovat symbol nálepky. 


 Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit