EVIDENCE NEPŘÍTOMNOSTI KLIENTA

Změněno dne Út, 18 Říjen, 2022 v 3:18 ODPOLEDNE

OBSAH

Jak zadat celodenní nepřítomnost

Nepřítomnost klienta zadejte v nástroji Přehled přítomnostiOznačte dny, kdy klient chyběl a klepněte do označených buněk pravým tlačítkem myši.

(KDE? Klienti – Přehled přítomnosti)

Chybí jeden celý den – klepněte do konkrétní buňky dne v řádku klienta.Chybí více dnů za sebou – klepněte do buňky, kdy nepřítomnost začíná, držte klepnutí myši a táhněte do dne, kdy nepřítomnost končí.


 

Chybí jen některé dny – zmáčkněte tlačítko CTRL na klávesnici a klepnutím myši označujte dny, kdy klient chyběl.


 

Z nabídky zvolte Celodenní nepřítomnosti. V otevřeném okně poté zvolte důvod nepřítomnosti a případně doplňte poznámku k nepřítomnosti. Hotovo? Uložte klepnutím na OK.


 

Jak zadat částečnou nepřítomnost

Nepřítomnost klienta zadejte v nástroji Přehled přítomnosti.

(KDE? Klienti – Přehled přítomnosti)

Označte dny, kdy klient chyběl, podobně jako je tomu uvedeno při zadání celodenní nepřítomnosti a klepněte do označených buněk pravým tlačítkem myši. Z nabídky zvolte částečnou nepřítomnost.

V otevřeném okně vyberte důvod a pokračujte zatržením jídel, která klient neodebral. A uložte klepnutím na OK.


 

Jak opravit či odebrat nepřítomnost

Pokud nemůžete použít jeden z níže uvedených postupů, je pro vás nepřítomnost k úpravám již uzamčena. Editovat nepřítomnost může pouze uživatel s právem ignorujícím zámek.

Oprava nepřítomnosti

Oprava nepřítomnosti probíhá jejím přepsáním. Tj. klepněte do buňky pravým a postupujte stejně jako při zadání částečné nepřítomnosti či celodenní nepřítomnosti.

Smazání nepřítomnosti

Smazání provedete tak, že označíte všechny nepřítomnosti, které máte v úmyslu odebrat, a klepnete na klávesu DEL (DELETE) na vaší klávesnici.

Pak jen potvrdíte smazání klepnutím na OK.


 

Jak vybírat varianty jídel

Výběr variant pro více klientů

Tento způsob je vhodný, pokud vybíráte varianty většímu počtu klientu. Výběr variant proveďte v nástroji Přehled přítomnosti.

(KDE? Klienti – Přehled přítomnosti).

Seznam klientů si můžete uzpůsobit pomocí filtru v okně Přehled přítomnosti. Klepněte na tlačítko Filtr.V otevřeném okně si zvolte třeba konkrétní oddělení. Nastavený filtr bude použitý i ve výběru variant.Klepněte pravým tlačítkem myši na název dne, ve kterém budete volit varianty jídel, a vyberte položku Výběr variant.V otevřeném okně pokračujte výběrem variant. Varianty volíte tak, že měníte číslo varianty v žlutě zabarvených polích.


Výběr variant pro jednoho klienta

Tento způsob je vhodný při výběru variant jednomu klientovi na delší období. Výběr variant proveďte v nástroji Přehled přítomnosti . Klepněte pravým tlačítkem myši na jméno klienta, jemuž chcete volit varianty, a z nabídky zvolte Výběr variant na týden.

(KDE? Klienti – Přehled přítomnosti)


V otevřeném okně přepínejte jednotlivé týdny a varianta vybírejte zápisem čísla do žlutě zabarvených polí.


Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit