OBSAH

Jak vyhledávat zaměstnance

Dominujícím prvkem přehledu zaměstnanců je vyhledávací pole, které prohledává všechny informace zobrazené v tabulce se seznamem zaměstnanců.

(KDE? Zaměstnanci – Přehled zaměstnanců)

Zapište hledané slovo/jméno a výsledky hledání se zobrazí během okamžiku.Vyhledávat zaměstnance můžete také tak, že si seřadíte seznam zaměstnanců dle sloupce Zaměstnanec a začněte příjmení zaměstnance.

Jak měnit zobrazené sloupce v přehledu

Pro změnu zobrazených sloupců klepněte na tlačítko Nastavení pohledů a z nabídky zvolte Výběr sloupců.

(KDE? Zaměstnanci – Přehled zaměstnanců)

V otevřeném okně přesouvejte hodnoty z levé strany (sloupce jsou ve více oblastech) dostupných informací na stranu pravou, která reprezentuje zobrazené sloupce. Stačí chytnou a přenést (jako přesouvání souborů ze složky do složky) nebo použít šipky uprostřed. Pořadí jednotlivých sloupců můžete změnit pomocí šipek nebo přesouvat myší.

Jak změnit zobrazené informace v detailu zaměstnance

Panel v pravé části okna Přehled zaměstnanců s detailním infem o zaměstnanci můžete upravit o vámi požadované informace. Klepněte na tlačítko Nastavení pohledů a z nabídky vyberte Nastavení detailu.

(KDE? Zaměstnanci – Přehled zaměstnanců)

V otevřeném okně přesouvejte hodnoty z levé strany (jsou ve více oblastech) dostupných informací na stranu pravou, která reprezentuje zobrazené detaily v panelu. Stačí chytnou a přenést (jako přesouvání souborů ze složky do složky) nebo použít šipky uprostřed. Pořadí jednotlivých detailních informací v panelu můžete změnit pomocí šipek nebo přesouvat myší.

Jak filtrovat zaměstnance

Pro zobrazení seznamu klientů dle vlastní podmínek (například zobrazen bývalých zaměstnanců, konkrétní provoz, apod.) použijte tlačítko Filtr.

(KDE? Zaměstnanci – Přehled zaměstnanců)

Klikněte na ikonu trychtýře. V otevřeném okně zvolte podmínky a potvrďte klepnutím na tlačítko OK (nebo zrušte klepnutím na Storno).

Výchozí a rozšířený filtr

Chcete vrátit filtr do původního stavu? Klepněte na tlačítko Výchozí v okně Nastavení filtru. Pokud nestačí základní filtrování, ale potřebujete nastavit více podmínek, klepněte při nastavení filtru na tlačítko Rozšířený.

V otevřeném okně volte podmínky klepnutím na symbol + (pokud se nemají splnit všechny podmínky, ale některá z nich, klepněte na splnit všechny podmínky a vyberte z nabídky splnit alespoň jednu z nich).

Po přidání nejprve klepněte na název položky, kterou chcete filtrovat (modře zabarvené), dále zvolte, jak se má filtrovat (zeleně zabarvené) a nakonec zvolte podmínky (červeně zabarveno).

Jak si nastavení sloupců a filtru uložit

Líbí se vám nastavené zobrazené sloupce, detaily o zaměstnanci v pravém panelu a nastavený filtr? Uložte si jej klepnutím na tlačítko Nastavení pohledů.

(KDE? Zaměstnanci – Přehled zaměstnanců) a vyberte z nabídky Uložit pohled.

V otevřeném okně zadejte název a uložte klepnutím na tlačítko OK (nebo zrušte klepnutím na Storno).


Uložený pohled bude zobrazen v nabídce pod tlačítkem Nastavení pohledů.