V momentě kdy se blíží konec platnosti pracovního poměru, můžete využít hromadný nástroj na prodloužení. Tento nástroj je především vhodný pro dohody o provedení práce.


V případě, že použijete tento nástroj na pracovní smlouvu, tak se neprodlouží, ale přidá další úvazek na kartě zaměstnance.  Jak to vypadá, ukážeme níže v nápovědě. 


1. Přehled zaměstnanců


V přehledu zaměstnanců, uvidíte dole tlačítko, které Vás bude informovat a počtu dohod/pracovních smluv, kterým se blíží konec pracovního poměru. 2.  Hromadné prodloužení pracovních smluv a dohod


V nástroji si můžete vybrat lidi, kterým chcete prodloužit dohodu, pracovní smlouvu. Do žlutě zabarvených políček, můžete nastavit datum do kdy bude další pracovní poměr trvat. U každého můžete mít jiná data. A nakonec potvrdíte tlačítkem OK3. Výsledek


Je vidět, že na kartě zaměstnance se přidá další dohoda, nebo pracovní smlouva. 


To se nemusí zrovna hodit, pokud máte zaměstnance, který je jako přímá obslužná péče s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou s 6 měsíčním vyrovnávacím obdobím. Stalo by se to, že bude mít vyrovnávací období například 1.1 až 30.4 a další od 1.5 až 30.6. V tomto případě bych použil tlačítko opravit úvazek přímo na kartě zaměstnance.V případě, že by jste chtěli upravit tuto funkci, napište nám prosím do formuláře na vylepšení programu. 


NÁPADY NA VYLEPŠENÍ CYGNUS 2