Depozitní pokladna klientů

Změněno dne Pá, 8 Březen v 2:46 ODPOLEDNE

Máte depozitní účet klientů a pro běžné výplaty a vklady hotovosti používáte pokladnu? Používejte ji v CYGNUSu a související hotovostní pohyby z karet klientů se vám do ní sami propíší. Postupujte podle této nápovědy.


OBSAH


Princip depozitní pokladny:

Depozitní pokladna slouží pro evidenci hotovostních plateb v rámci finanční depozit klientů. Je to společná pokladna pro všechny klienty, kteří mají Hotovostní depozita. Koncové stavy hotovostních depozit klientů se řídí podle pohybů financí klientů. Představte si hotovostní depozita s depozitní pokladnou, jako jeden balík peněz, kde část financí je na depozitním účtu a část je v depozitní pokladně. Součet hotovosti v depozitní pokladně s částkou na depozitním účtu souhlasí se součtem všech hotovostních depozit klientů.


Nastavení depozitní pokladny:


Nastavení depozitní pokladny může provádět pouze IRESOFT. Kontaktujte nás pro nastavení a získání dalších informací. 


Pohyby na depozitní pokladně


Dotace depozitní pokladny


Depozitní pokladna má v hotovosti nějaký limit. Např. 200.000,-. Je to vlastně reálná hotovost klientů v pokladně. Pro používání DP je potřeba provést tzv. dotaci pokladny. Ve skutečnosti jde o to, že v bance vyberete určitou částku z depozitního účtu klientů a stejnou částku poté vložíte pomocí příjmového dokladu do depozitní pokladny. 


KDE? Klienti > Finanční depozita > Operace > Depozitní pokladny > Přidat příjmový dokladVyplníte doklad a stisknete OKVýdej z depozitní pokladny


Jedná se o opačný proces, jako je dotace pokladny. Vytvoříte výdajový doklad v depozitní pokladně a stejnou částku vložíte v bance na depozitní účet klientů. 


KDE? Klienti > Finanční depozita > Operace > Depozitní pokladny > Přidat výdajový dokladVyplňte doklad a stisknete OK.Zadání příjmového/výdajového dokladu s vazbou do DP (depozitní pokladny) 


Postup zadání platby je stejný, jak jste zvyklí v případě finančních depozit, jen s rozdílem, že v hotovostní platbě dojde z provázání do DP.


POZOR! Nikdy nezadávejte platby klientů samostatně přímo do depozitní pokladny!


KDE? Klienti > Finanční depozita


Vytvořte doklad kliknutím na +Vyplňte si doklad přidáním klientů, částek atd. Stejně jak jste zvyklí při práci s depozity. Poté klikněte na Další.V dalším kroku zvolíte způsob platby hotově. Můžete si všimnout, že se rovnou vytváří přidružený doklad v depozitní pokladně. 
Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit