Obsah


Jak si nastavit MobilniCYGNUS.cz pro rychlé zapnutí

Návod pro telefony s operačním systémem Android:

Nejprve si zapněte webový prohlížeč (doporučujeme výchozí Google Chrome) a zadejte do adresního řádku adresu:

www.mobilnicygnus.cz

Jakmile se stránka načte, klikněte na nabídku prohlížeče, 3 tečky vpravo nahoře a vyberte položku Instalovat aplikaci.
Zobrazí se návrh ikony a názvu aplikace. Klikněte na Instalovat. V dalším kroku vyberte Přidat automaticky.Ikonu Mobilního CYGNUSu pak vždy najdete na své ploše a dostanete se do něj jedním kliknutím. Nastavení přístupu do Mobilního CYGNUSu pro Objednávku stravy


Tato práva může nastavovat uživatel s rolí Administrátor. Kdo je administrátorem ve vaší organizaci zjistíte zde.


1. Nastavení na Kartě strávníka


Najděte si kartu vybraného strávníka (Strava - Strávnící - Karta strávníka - Základní údaje). Klikněte na.Vyplňte e-mailovou adresu, na kterou strávníkovi přijde registrační e-mail a bude ji používat k přihlášení do Mobilního CYGNUSu.
2. Registrace

Strávníkovi přijde e-mail s informacemi o registraci a s odkazem na dokončení registrace


Dokončení registrace je potřeba provést do 72 hodin od obdržení emailu!

 

Po kliknutí na odkaz v e-mailu bude registrace do objednávek vyžadovat zadání hesla, pod kterým
se strávník bude přihlašovat. Heslo musí z důvodu dostatečné bezpečnosti obsahovat alespoň osm znaků – minimálně jedno velké a jedno malé písmeno a musí obsahovat také číslici. 

3. Přihlášení (www.MobilniCYGNUS.cz)


Jakmile má strávník dokončenou registraci, přihlásí se pomocí svého e-mailu a hesla.

 

 


Jak si v Mobilním CYGNUSu objednat stravu najdete v nápovědě 
ZDE.
Nastavení přístupu do Mobilního CYGNUSu pro Domácí a Terénní sociální péči 


Pro zajištění přístupu je potřeba nastavit odpovídající práva v kartě uživatele a v šabloně práv. Tato práva může nastavovat uživatel s rolí Administrátor. Jak zjistit, kdo je administrátorem ve vaší organizaci, zjistíte zde.


1. Nastavení přístupu do aplikace Mobilní CYGNUS

V sekci Nástroje - Nastavení systému - Uživatelé a přístupová práva - Uživatelé vyberte uživatele, kterému chcete povolit přístup do webové aplikace. Na kartě uživatele doplňte e-mail a zatrhněte volbu Povolit přístup do aplikace MobilniCYGNUS.cz. Na základě povolení přístupu dorazí na uvedenou emailovou adresu e-mail s odkazem na webovou aplikaci a registraci. Registraci je potřeba provést nejpozději do 72 hodin od přijetí e-mailu. 


Do Mobilního CYGNUSu se pak uživatel bude přihlašovat pod svým emailem a heslem, které si zvolil při registraci.


2. Nastavení šablony práv


V šabloně práv je potřeba povolit v sekci Mobilní CYGNUS právo na Terénní péči. 


Jak s Mobilním CYGNUS em pracovat najdete v nápovědě ZDE.
Nastavení přístupu do Mobilního CYGNUSu pro Pobytovou sociální péči 


Nastavení přístupových práv

Pro zajištění přístupu je potřeba nastavit odpovídající práva v kartě uživatele a v šabloně práv. Tato práva může nastavovat uživatel s rolí Administrátor. Kdo je administrátorem ve vaší organizaci zjistíte zde.


Pro zaregistrování uživatelů do Mobilního CYGNUSu budete potřebovat jejich emailové adresy. Pokud je Vaši pracovníci nemají nebo z nějakého důvodu nemohou použít, můžete využít možnost založit email na Seznam.cz nebo Google.com, což je zdarma. 


Návod na založení emailové schránky na Seznam.cz najdete ZDE.


Návod na založení emailové schránky na Google.com najdete ZDE.


1. Nastavení šablony práv

V sekci Nástroje - Nastavení systému - Uživatelé a přístupová práva - Šablony práv vyberte šablonu, ve které chcete právo na přístup do aplikace povolit. Klikněte na tlačítko Opravit. V sekci Mobilní CYGNUS povolte Realizaci činností.
2. Nastavení přístupu do aplikace MobilniCYGNUS .cz

V sekci Nástroje - Nastavení systému - Uživatelé a přístupová práva - Uživatelé vyberte uživatele, kterému chcete povolit přístup do webové aplikace. Na kartě uživatele doplňte e-mail a zatrhněte volbu Povolit přístup do aplikace MobilniCYGNUS.cz. Na základě povolení přístupu dorazí na uvedenou emailovou adresu e-mail s odkazem na webovou aplikaci a registraci. Registraci je potřeba provést nejpozději do 72 hodin od přijetí e-mailu. 
Jak s Mobilním CYGNUSem pracovat najdete v nápovědě <ZDE>Nastavení přístupových práv k Oznámením a Dokumentům v Mobilním CYGNUSu

Pro možnost využití Oznámení a Dokumenty je zapotřebí mít licenci. Pokud zatím licenci na tento modul nemáte a měli byste o ni zájem, kontaktujte našeho obchodníka.

Pro Oznámení a Dokumenty v Mobilním CYGNUSy neexistuje v Šabloně práv žádné speciální právo. Stačí Vám, pokud máte v šabloně povolenou sekci Řízení organizace pro klasický CYGNUS. Přístup přes telefon pak máte automaticky. Pokud jste zatím Mobilní CYGNUS nevyužívali vůbec, je potřeba provést registraci. Pro zajištění registrace se obraťte na Administrátora přímo ve vašem zařízení. Registraci je potřeba provést následovně (návod slouží pro Administrátora): 


1. V sekci Nástroje - Nastavení systému - Uživatelé a přístupová práva - Uživatelé vyberte uživatele, kterému chcete povolit přístup do webové aplikace. 


2. Na kartě uživatele doplňte e-mail a zatrhněte volbu Povolit přístup do aplikace MobilniCYGNUS.cz


3.Na základě povolení přístupu dorazí na uvedenou e-mailovou adresu e-mail s odkazem na webovou aplikaci a registraci. Registraci je potřeba provést nejpozději do 72 hodin od přijetí e-mailu. 


Do Mobilního Cygnusu se pak uživatel bude přihlašovat pod svým e-mailem a heslem, které si zvolil při registraci.Jak funguje sekce Oznámení a Dokumenty v Mobilním CYGNUSu najdete v nápovědě ZDE.