OBSAHPři přidání nového zaměstnance se hodí rovnou nastavit práva na složky, ve kterých máte uloženy Dokumenty v Komunikačním centru. 


Přidání práv na složku v Dokumentech při nástupu zaměstnance

Pokud zakládáte nového zaměstnance a máte v programu roli Administrátora, můžete oprávnění pro čtení nebo správu složky přidat rovnou. Jedná se o krok 7 při vytváření karty zaměstnance. 


V sekci Složky dokumentů označte zatržítky ve sloupci Čtení složky, do kterých bude mít zaměstnanec přístup a bude moci vidět soubory, které složka obsahuje. Bude moci také potvrdit jejich přečtení. Na pravé straně karty v sekci Dokumenty označte zatržítky dokumenty, které aktuálně složka obsahuje a které má mít zaměstnanec přístupné. Pokud chcete, aby u některé ze složek byl také Správcem (Správce má možnost přidávat do dané složky dokumenty a vyžadovat přečtení), označte je v zatržítkem ve sloupci Správce.

Dokončete nástup zaměstnance. Jakmile se zaměstnanec přihlásí do programu, bude mít složky zpřístupněné. Dodatečné přidání práv na složku v Dokumentech

Stalo se Vám, že nový zaměstnanec nemá v Dokumentech přístup do žádné složky? U zakládání zaměstnance mu nejspíš nebyla přidělena práva na složky. Můžete to kdykoliv udělat dodatečně přímo v sekci Komunikace - Komunikační centrum - Dokumenty - Dokumenty. Abyste toto nastavení mohli provést, musíte mít v Šabloně práv povoleno právo v Řízení organizace - 


1. Otevřete si záložku Dokumenty a klikněte na tlačítko Přidat.2. V otevřeném okně v řádku výběru složek, klepněte na tlačítko Opravit.

3. Otevře se seznam složek. Vyberte složku, ke které chcete nastavit práva a klikněte na tlačítko Opravit


4. Novému zaměstnanci přidejte práva na Čtení. Pokud chcete přidat také právo na úpravu přístupů k této složce, přidejte zatržítko i ve sloupci Správce. Uložte kliknutím na OK. 5. Pokud chcete od nového zaměstnance vyžádat potvrzení o přečtení některého z dříve vložených dokumentů ve složce, označte si řádek s dokumentem a klikněte na tlačítko s modrým zatržítkem. 6. V otevřeném okně klikněte na tlačítko Vyžádat potvrzení o přečtení od dalších uživatelů. 


6. Uživatele zatrhněte a potvrďte kliknutím na OK.

Takto postupujte u dalších složek, které má mít zaměstnanec přístupné. 

Jak si může uživatel dokumenty zobrazit a potvrdit přečtení najdete v nápovědě ZDE