Jak zaregistrovat nového uživatele a nastavit v šabloně práv přístup k Mobilnímu Cygnusu najdete v nápovědě ZDE.


ObsahPro možnost využití Oznámení a Dokumenty je zapotřebí mít licenci. Pokud zatím licenci na tento modul nemáte a měli byste o ni zájem, kontaktujte našeho obchodníka. 


Oznámení


Po přihlášení do Mobilního CYNGUSu vidíte přímo na úvodní obrazovce počet nových nepřečtených oznámení a dokumentů. Kliknutím na modrou záložku se dostanete k přijatým oznámením. 


Oznámení označená modře nevyžadují potvrzení o přečtení. U červeně označených je naopak potvrzení vyžadováno. Oznámení si můžete rozkliknout a přečíst, přečtení potvrdíte tlačítkem. K rychlému přesunu mezi složkami můžete využít ikonky na spodní liště. Nové oznámení vytvoříte kliknutím na plus. Nejprve vyberte příjemce, k vyhledávání využijte vyhledávací okno. Vybírat můžete také mezi skupinami příjemců, které najdete na konci seznamu. U skupin se zobrazuje počet osob, které jsou členy a obdrží Vaše oznámení. Vyplňte text oznámení a vyberte si, jestli chcete, aby příjemci potvrdili přečtení. Přiložit můžete také fotku. Oznámení odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat. Dokumenty

V Mobilním CYGNUSu můžete zobrazovat také dokumenty ve složkách, ke kterým máte jako uživatel přístup. K dokumentům se dostanete z úvodní stránky kliknutím na nová oznámení a dokumentyVe spodní liště se pak přesuňte do dokumentů. Nepřečtené dokumenty jsou zvýrazněné. Dokumenty můžete také filtrovat podle složek, v kterých jsou umístěny. Červený proužek znamená, že u tohoto dokumentu je vyžadováno potvrzení o přečtení. Po kliknutí na dokument se zobrazí poznámka, kterou přidala osoba při vkládání dokumentu a tlačítko pro potvrzení přečtení. Kliknutím na dokument ho stáhnete a můžete si ho prohlédnout. 


 

V telefonech s operačním systémem Android se zobrazí okénko se složkou, kam se dokument stáhl a můžete ho rovnou otevřít. U některých typů souborů se dokument otevře po stažení rovnou. V tomto případě záleží na konkrétním telefonu, na kterém pracujete. U telefonu s operačním systémem iOS (iPhone) se typicky soubor stáhne do složky Soubory - Stahování.